Mustafa ŞEN
Uzman Psikolog

Lisans eğitimini 2009 yılında İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünde tamamlayan Mustafa ŞEN, Maltepe Üniversite Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında eğitimini sürdürmektedir. 

Lisans eğitiminin temelinde psikanalitik kuram vardır, klinik psikoloji yüksek lisans eğitimi ise Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü perspektifinde ilerlemektedir. Lisans eğitiminden sonra Pozitif Psikoterapi ekolünün temel eğitimini ve master eğitimini tamamlayarak 3 yıllık eğitim sonrasında ‘Pozitif Psikoterapist’ ünvanı almaya hak kazanmıştır. Ardından Yetişkin EMDR Terapisi 1. ve 2. Düzey eğitimleri ile Çocuk ve Ergen EMDR Terapisi eğitimleri ile ‘EMDR Terapisti’ ünvanı almıştır. Bireysel terapi eğitimlerinin yanı sıra ‘Anne-Çocuk Etkileşim Grubu’ eğitimi ve bu eğitimin süpervizyonunu almıştır. 3 yıldır ebeveynlere yönelik oluşturduğu ‘Pozitif Ebeveynlik Eğitimi’ni’ vermektedir. 

Okul uyumu, sınav kaygısı, çocuğa sınır koyma, etkili iletişim gibi birçok konuda seminerler vermiştir.Yetişkin ve çocukları değerlendirmek için birçok test eğitimi almıştır. 

Askerlik görevi boyunca 1 yıl Türk Silahlı Kuvvetleri’nde danışmanlık ve terapi hizmeti vermiştir. 2010 yılında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda 6-18 yaş grubuyla 1 yıl psikolog olarak çalışmıştır. 2011 yılından bu yana 5 yıldır kamu ve özel kuruluşlarda çocuk ergen ve yetişkinlerle çalışmalarını sürdürmektedir.


Paylaşın