Aytül Aslı SERPEL
Uzman Psikolog

Uzmanlık Alanları

• Depresyon ve kaygı bozuklukları
• Travma terapisi
• Cinsel işlev bozuklukları
• Çift-aile ilişki problemleri

ÖZGEÇMİŞ

2003 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olan Aytül Aslı SERPEL, Okan Üniveristesi Klinik Psikoloji bölümünde Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır.

2003-06 yılları arasında New York'ta bulunan Serpel, New York Üniversitesi'nde (NYU) pozitif psikoloji temelli, Kişisel ve Yaşam Koçluğu eğitimi başta olmak üzere birçok kişisel gelişim eğitimlerine katılmıştır. 2006’da Özbek Enstitüsünde başladığı Psikodrama eğitimini tamamlayarak Psikodrama Asistanlık Diplomasını almaya hak kazanmıştır. Büyük Şehir Belediyesinin Avrupa Birliğine Uyum projesi olan Kadın Ve Aile Sağlığı Merkezlerinde 3 yıla yakın aktif görev yapan Serpel, İleri düzey EMDR, Stratejik Aile Terapisi, Cinsel Terapiler I ve II, Oyun Terapisi, Beden Terapisi, Baş ağrısının EMDR ile tedavisi, Rahalatma Teknikleri, Zor Ergenlerle Başa Çıkma gibi birçok çocuk ve yetişkin terapisi eğitimlerini ve süpervizyonları almıştır. Bilişsel Terapi, Şema Terapi ve Geştalt terapisi konularında kendini geliştirmye devam etmektedir. Öfke kontrolü, Olumlu Ebeveynlik Becerileri , sınav Kaygısı ile Başetme ve Güvenli Davranış Becerileri konularında bir çok seminer vermiş ve çocuk ve yetişkinlerle birçok Grup terapileri düzenlemiştir. Güngören Patlamasından mağdur olan çocuklarla Ümran Kormazlar’ın süpervizörlüğünde ve Van Depreminde APHB bünyesinde gönüllü terapist olarak aktif görev almış ve EMDR ile grup terapileri yaparak çocukların travma ile baş etmeleri desteklenmiştir. F Tipi cezaevleri ile yürütülen projeye katılarak mahkumlarla görüşmeler yapmıştır. PMS (Pre- menstural sendrom) belirtilerinin ve Regl ağrısının EMDR ile tedavisi konulu araştırma da görev almıştır. 

PEDAmed bünyesinde, yetişkin ve çocuklarla travma başta olmak üzere, anksiyete bozuklukları, depresyon, performans geliştirme, yeme ve dışa atım bozuklukları, boşanma ve yas süreci, sünnet /ameliyat korkusu, psikosomatik hastalıklar gibi farklı problem gruplarında çalışmalarına devam etmektedir.


Paylaşın